Başkan Çolakbayrakdar’dan engelli bireyler ve aileleri için müjde 

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Kocasinan Belediyesi ve Kocasinan Kaymakamlığı öncülüğünde Abdullah Gül Üniversitesi, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kocasinan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Kocasinan İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Kocasinan Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin katkılarıyla hazırlanan ‘Kapsayıcı Toplum Keyifli Aile’ Projesi kapsamında birinci toplantı Kocasinan Akademi Erciyesevler Tesisinde gerçekleştirildi.

Kocasinan Kaymakamı İlhan Abay ile birlikte engelli bireylere sahip olan ailelerin taleplerini dinleyen Lider Çolakbayrakdar, Kocasinan’da spordan sanata, kültürden eğitime her alanda hizmet sunan hayat alanları inşa ettiklerini belirterek, “ 7’den 70’e herkesin Belediye Başkanı olabilme şuuru ile her yaşa, her toplumsal dokuya uygun projeler üretiyoruz. Bütün çabamız, Kayseri’nin kıymetini artırmaktır” dedi.

Kocasinan ve Kayseri için çalışmaya ve üretmeye sürat kesmeden devam ettiklerine dikkat çeken Lider Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyesi olarak hayatın her alanında olmaya uğraş ediyoruz. ‘Nerede insan var ise biz orada olmalıyız’ anlayışı içerisinde hemşerilerimize en düzgün hizmeti sunmanın eforu içerisindeyiz. Ailelerimizin içinde bulunduğu durumun farkındayız. Bizler, elimizden geldiğince sizlere daha fazla takviye olmak ismine kamu kurumlarla birlikte istişareler içinde çalışıyoruz. Sizlere daha farklı hizmetle sunulması için ağır uğraş sarf ediyoruz. Belediye olarak bütün imkânlarımızla farklı kümedeki muhtaçlığı olan kardeşlerimizin yanında olma noktasında seferberiz. Engelli çocukların muhakkak vakit diliminde ailelerin nefes almaya gereksinimi olduğu vakit çocukları inançla bırakabilecekleri Mola Meskeni Projesini hayata geçireceğiz. İnançlı bir bakım ortamı ve inançlı bağlantı kuracağı eğitmenler üzere değerli hizmetlerin yer alacağı ve gereksinimlere karşılık vereceği proje olacak. Ailelerin hayatlarını kolaylaştıracak ve bir nebze olsun dayanak olabilmek açısından son derece kıymetli ve kıymetlidir. Var gücümüzle çalışıyoruz. Ahievran Mahallesi’nde Eğitim Yerleşkesi, Özel Çocuklar için Mola Meskeni ve Manisiz Nakil Aracı hizmetimizle her vakit olduğu üzere engelli kardeşlerimizin yanında olacağız” sözlerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, engelli bireylerin ve aileler için hayatını kolaylaştırmak ve toplumsal hayatta daha faal bir formda yer alabilmeleri için birçok projeyi onların gereksinimine yönelik şekillendirdiklerini kelamlarına ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir