Emiliano Martinez, şampiyonluk kutlamalarına “Mbappe suratlı” oyuncak bebekle katıldı

Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası finalinde Fransa’yı yenerek dünya şampiyonu olan Arjantin Ulusal Kadrosu, binlerce kişi tarafından coşkuyla karşıladı. İki taraftar ise, ulusal ekibin bulunduğu otobüsün içine atladı. Öte yandan Emiliano Martinez‘in Kylian Mbappe göndermesi kutlamalara damga vurdu.

2022 Dünya Kupası’nda şampiyonluğa ulaşan Arjantin Ulusal Kadrosu ülkesine döndü. Lionel Messi ve arkadaşlarını başşehir Buenos Aires’te binlerce kişi karşıladı. Ülkede coşkulu kutlamalar yapıldı.

Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası finalinde Fransa’yı 120 dakikası 3-3 biten karşılaşmada penaltılar sonucu 4-2 mağlup ederek 36 yıl sonra şampiyonluğa ulaşan Arjantin Ulusal Grubu, dün sabaha karşı ülkesine döndü.

Tangocuları taşıyan uçak, Ezeiza Havaalanı’na indi. Uçaktan birinci olarak elinde kupayla Lionel Messi ve Teknik Yönetici Scaloni indi. Futbolcular ve teknik grup, daha sonra kendilerini bekleyen üstü açık otobüse binerek havaalanından ayrıldı. Arjantin Ulusal Grubu’nu taşıyan otobüs, kutlamalar için Buenos Aires sokaklarını dolduran binlerce futbolseverlerin ortasında ilerlemekte zorlandı.

1 milyonu aşkın kalabalık meydanı doldurdu

Arjantin Ulusal Grubu, başşehir Buenos Aires’te binlerce kişi tarafından coşkuyla karşılandı. Tarihi Plaza de la Republica Meydanı’nı dolduran milyonu aşkın Arjantinli, Arjantin bayrakları sallayarak, marşlar söylediler.

Resmi tatil ilan edildi

Fransa maçının bitimiyle Buenos Aires Dikilitaşı Meydanı’nda toplanan Arjantinli taraftarların büyük coşkusu Pazartesi günü boyunca devam etti. Ülkede Pazartesi ve Salı günleri resmi tatil ilan edildi.

Otobüslü geçit merasimi, kalabalık nedeniyle iptal edildi

Milli grubun, Buenos Aires etrafında üstü açık otobüs ile yapması planlanan geçit merasimi kalabalık nedeniyle yarıda kesildi. Ulusal kadro oyuncuları helikopter ile başşehir semalarında turladı. Devlet Başkanlığı Sözcüsü Gabriela Cerruti yaptığı açıklamada, “Dünya Şampiyonları, geçit merasimi rotası üzerinde helikopterlerle uçuyor zira yerde devam etmek büyük sevinç patlaması nedeniyle imkansızdı” dedi.

Martinez’den Mbappe göndermesi

Arjantin Ulusal Kadro kalecisi Emiliano Martinez, kadro otobüsünde eğlendiği sırada Fransız yıldız Kylian Mbappe’nin fotoğrafının olduğu bir oyuncak bebeği kutlamalara katılan kabalık Arjantin taraftarlarına gösterdi. Martinez’in bu hareketi toplumsal medyada çok konuşuldu.

Arjantinli kaleci, finalin akabinde düzenlenen ödül törenindeki reaksiyon çeken kutlamasının yanı sıra soyunma odasında yeniden Kylian Mbappe’ye göndermede bulunmuştu. Şampiyonluğun soyunma odasında kutlandığı sırada arkadaşlarından sessizlik isteyen Martinez, “Mbappe için 1 dakikalık hürmet duruşu” demişti. Bu kelamlarının akabinde Arjantinli şampiyon futbolcular kutlamalarına kaldığı yerden devam etmişti. (Hürriyet)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir