‘Jurassic Park’ın yıldızı Sam Neill’dan kötü haber

‘Jurassic Park’ serisinin dışında ‘Peaky Blinders’ ve ‘Hunt for the Wilderpeople’ üzere üretimlerle da tanınan 75 yaşındaki ünlü oyuncu Sam Neill, yakında yayınlanacak olan ‘Did I Ever Tell You This?’ isimli anı kitabında, geçen yıl gizlice 3’üncü evre kan kanseriyle çaba ettiğini açıkladı.

İlk sefer Mart 2022’de ‘Jurassic World: Dominion’ için basın toplantısı yaparken boynunda şişmiş bezeler fark ettiğini söyleyen İngiliz aktör, bunun üzerine hastaneye gittiğinde anjiyoimmünoblastik T-hücreli lenfoma (AİTHL) teşhisi aldığını anlattı.

HASTALIĞI GERİLEDİ

Kitabının 1’inci kısmında, “Mesele şu ki, ben sahtekârım. Muhtemelen ölüyorum” diye yazan ünlü isim, şu anda remisyonda olsa da; hayatının geri kalanı boyunca her ay yeni bir kemoterapi tedavisi görecek.

“KARANLIK ANLAR AYDINLIĞI ORTAYA ÇIKARDI”

The Guardian’a konuşan Neill, “Geçen yıl birtakım karanlık anlar yaşamamış üzere davranamam” dedi ve ekledi:
Ama bu karanlık anlar aydınlığı keskin bir formda ortaya çıkardı ve beni her gün için, tüm arkadaşlarım için son derece minnettar biri yaptı.

GÜNLÜK TUTARAK BAŞLAMIŞ

“Sadece hayatta olmaktan memnunum” sözlerini kullanan Sam, çalışmaya ve her gün beşerlerle birlikte olmaya çok alışkın olduğu için hastalığı için tedavi gördüğü sırada birden yapacak hiçbir şey bulamaz hale geldiğini söyledi.

“‘Şimdi ne yapacağım ben?’ diye düşündüm” diyen aktör, kısa mühlet sonra hayatı ve tecrübeleri hakkında günlük tutmaya başladığını ve bu projenin ona bir ‘amaç’ verdiğini açıkladı.

“YAPACAK BİR ŞEYİM OLMADAN BUNU ATLATAMAZDIM”

Ve aslında hiçbir vakit kitap yazmak üzere bir fikri olmayan ünlü isim, “Yazmaya devam ettikçe, aslında bunun bana yaşamak için bir neden verdiğini fark ettim ve yatağa girdiğimde ‘Yarın bunun hakkında yazacağım… Bu beni eğlendirecek’ diye düşünüyordum” biçiminde konuştu ve ekledi:

Ve bu hakikaten hayat kurtarıcıydı, zira yapacak hiçbir şeyim olmadan bunu atlatamazdım, anlıyor musunuz?

“TORUNLARIMIN BÜYÜDÜĞÜNÜ GÖRMEK İSTİYORUM”

“Ölmekten korkmuyorum” diye konuşan Sam Neill, “Ama ölmek beni rahatsız eder. Zira sahiden bir ya da iki on yıl daha yaşamak istiyorum, anlıyor musunuz? Hoş teraslar inşa ettik, zeytin ağaçlarımız ve selvilerimiz var ve bunların olgunlaştığını görmek için etrafta olmak istiyorum. Şirin küçük torunlarım var. Onların büyüdüğünü görmek istiyorum. Lakin ölmeye gelince? Daha az umursayamazdım” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir