Ordu’yu savunmak suç oldu… “Özür” beklerken “dava” açtılar

Yılmaz kardeşlerin sahibi olduğu Bahar Madencilik Şirketi’nin Ordu-Fatsa’da Altıntepe, Sivas-Koyulhisar’da EBX ve Balıkesir-İvrindi’de ise Demirtepe isminde siyanürlü altın madeni şirketleri bulunuyor.

Şirketlerin ortakları ve adresleri tıpkı. Yani Bahar Madencilik, bütün bu şirketlerin çatı şirketi. Fakat bütün bunlara karşın, Odatv’de yayınlanan haberler üzerine, “Fatsa’daki madeni Altıntepe Şirketi işletiyor; haberin imgelerinde yer alan sel suları tahliye ediliyordu” halindeki savlarla gazeteci İbrahim Gündüz hakkında 500.000 TL’lik manevi tazminat davası açıldı.

Bahar Madencilik ve Altıntepe Madencilik bununla da yetinmedi, madenin bir çalışanı tarafından çekildiği anlaşılan imgelerin çok açık ve net olmasına karşın “iftira” cürmünü işlediği argümanıyla bir de ceza davası açıldı. Gazeteci İbrahim Gündüz’ün, 4 yıla kadar mahpusu isteniyor.

Bahar Madencilik daha evvel de Altın Girdap kitabı hasebiyle gazeteci İbrahim Gündüz hakkında 300.000 TL’lik tazminat davası açmıştı. Bu davada da şirketlerin ortaklarından olan Ejder Yılmaz, Altın Girdap kitabında husus edilen Milas-Ören’deki Altan Oteli’nin konutları olduğunu öne sürmüş ve şahsî datalarının ifşa edildiğini sav etmişti.

İlgili Haber: Yalan Anayasaları olmuş… Yetkililer sessiz… Maden şirketi: “Yavuz Hırsız”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir