Tabii ki sevgilileri olacak!

 Onur Baştürk: Boşanmış bir çiftten bahsediyoruz. Natürel ki sevgilileri olacak. Ne var bunda?

 Ömür Gedik: Bunlar doğrudur tahminen, hakikat değilse de bir mühlet sonra öbürleri olur hayatlarında. Çok olağan değil mi? Hayat devam ediyor, boşandılar diye yas tutacak halleri yok.

 Orkun Ün: Sevgili olanı evlendirmeye kalkan lobi ile evlenenleri aldattıran, boşananları da çabucak yeni bir bağa başlatan birebir lobi. Kaldı ki çok olağan iki bekar insanın istediğiyle alaka yaşaması.

 Savaş Özbey: E bir defa evlenip boşandılar diye bundan sonra ömrü billah münzevi hayatı sürecek değiller ya. İkisi de genç ve sağlıklı beşerler. Doğal ki hayatlarında yeni beşerler olacak.

Orkun Ün – Ömür Gedik – Savaş Özbey – Onur Baştürk

İlk kısma tam puan

Kanal D’nin Kerem Bürsin ve Hafsanur Sancaktutan’ı buluşturan yeni dizisi “Ya Çok Seversen” başladı. Birinci kısmı izleyen var mı aranızda? Yorumlarınızı alalım…

 Ömür Gedik: Kerem Bürsin fanları “Bu anı çok bekledik” diye toplumsal medyayı yıkıyor. Gençler yaz ekranına bu dizi ile kilitlenecek üzere duruyor.

 Savaş Özbey: Bence Kerem hayranları Latin dünyasında falan da yıkacak ortalığı. Bir Kerem yazıyoruz, 3 gün 3 gece kesilmiyor İspanyolca, İtalyanca paylaşımların ardı. Çevir çevir bitmiyor.

 Orkun Ün: İlk kısım birinci etaptır dizilerin bahtında. Bence 10 tam puan ile geçti “Ya Çok Seversen” birinci kademeyi. İzleyenler de beğendiler diziyi, reytinglerden de anlaşılıyor aslında. Yolu açık olsun.

 Onur Baştürk: Çok yakışmışlar, çok hoş olmuş.

Teklif şaşırtmaz 

Acun Ilıcalı’nın kız arkadaşı Ayça Çağla Altunkaya’ya evlenme teklifi ettiği söyleniyor. Bilgisi olan var mı, nedir bu işin aslı?

 Orkun Ün: Vallahi keyifli olsunlar, varsa o denli bir şey. Lakin ‘ahali’ onları yakıştırdığı için bu türlü savlar ortaya atılıyor da olabilir. Ben duymadım şimdi o denli bir teklif.

 Ömür Gedik: E toplumsal medyada bir tektaş gördük galiba. Güzel olsun şayet doğruysa.

 Onur Baştürk: İşin aslını bilemem lakin Acun neden durmadan evleniyor ve bize yeni fenomenler armağan etmekte neden bu kadar cömert? Sorularım bu kadar Hâkim Beyefendi.

 Savaş Özbey: Acun evlilik insanı. Seviyor evli olma halini. Teklif gitmişse de hiç şaşırmam.

Özür gerekli miydi?

Nesrin Cavadzade, Uraz Kaygılaroğlu’nun doğum gününü kutlamak için cümbüşe çıktıkları bir gecenin görüntüsünü paylaştı. O görüntüde oyuncu Borak Akkaş da Cavadzade’nin göğsüne para takıyordu. Akkaş eşinden özür diledi. Özre gerek var mıydı?

 Savaş Özbey: Arkadaşına latife yaptın diye özür dilemek? Ancak eşinden? Keşke hepsi art geriye cereyan etmeseymiş…

 Ömür Gedik: Tabii ki özre gerek var. Kim ister eşinin öbür bir bayanın göğsüne para takmasını?

 Orkun Ün: Bence biraz fazla olmuş özür. Bana garip gelmedi iki arkadaşın ortalarında eğlenmesi.

 Onur Baştürk: Bora Akkaş’ın özrü abartılıydı lakin Nesrin’in de bu geyik görüntüyü neden paylaştığını anlamadım.

Bu kadar platforma nasıl yetişeceğiz?

Twitter’da yaşanan tweet görüntüleme probleminin akabinde Instagram, ‘Threads’ isminde bir platformu hizmete sundu ve toplumsal medyada bir Threads çılgınlığı başladı. Ne diyorsunuz bu duruma?

 Onur Baştürk: Threads şimdilik Twitter üzere değil, yani politik bir arena üzere durmuyor. Twitter’ın yerini alıp almamasını ise kullanıcıların sıkılganlık seviyesi belirleyecek. Şu da var: Twitter’ı çok etkin olarak kullanan biri kalkıp bir de Threads hesabına birebir şeyleri mi yazacak? Yoksa oraya farklı bir içerik mi üretecek?

Kim bu kadar platforma vakit ayırabilir ki? İşte o vakit ya Twitter nitekim bitecek ya da Threads, Twitter’ın daha tatlı sularda gezinen bir modeli olarak bir müddet gündemde kalıp unutulacak.

 Orkun Ün: Çok farklı bir perşembe günü yaşamadık mı? Herkes çılgınlar üzere Threads’e koştu. Aslında sisteme alışkınız, Twitter üzere çalışıyor. Twitter’ın tweet okuma kısıtları falan yol açtı bu duruma. Yeterli de oldu. DM özelliği falan yok mesela, o da çok hoşuma gitti.

 Savaş Özbey: Eskiden gazete-dergi okurduk, TV izlerdik, bitti gitti. Artık takip edecek o kadar çok mecra var ki keyiften çıkıp göreve dönüşmeye başladı.

 Ömür Gedik: Buralar kıymetlenir, geç kalmayayım” diyen herkes üzere ben de girdim, yerimi aldım. Fakat artık çok fazla alan olmadı mı arkadaşlar? Nereye ne yazacağımızı, ne paylaşacağımızı, nereyi takip edeceğimizi şaşırdık. Her birine başka vakit ayıran biri olarak yoruldum. Lakin mecburuz, beğenilen geldin Threads.

Zengin olmak da mesele!

İş insanı Ricardo Salinas Pliego lüks teknesini Bodrum’a demirlemiş ve bir restoranda 500 bin lira hesap ödemiş. Bu hesap fazla değil mi?

 Savaş Özbey: Bunlar karı-koca tekne keyfi yapan beşerler değil ki. Kaptanlar, hizmetliler, bakıcılar, güvenlikler derken ordu halinde oluyor o pirlerin, oligarkların, ünlü iş insanlarının megayatları. Masrafı da ona nazaran olağan. O kadar güçlü olmak da sorun. Düşünsene paran var lakin artık alacak şey kalmamış.

 Ömür Gedik: Bize nazaran çok olağan. O restoran bayram etmiştir, yazı kurtarmıştır ancak. Salinas biraz daha kalsın ve gezmeye devam etsin buralarda.

 Orkun Ün: Nasıl olmuş olabilir o hesap sanki? Köpekbalığı falan gelmesi lazım masaya. Hiçbir balık o kadar tutmaz. Şarap ve şampanyalar getirmiştir hesabı o hale. Ben asıl 50 bin liralık bahşişe takıldım. Bayram etmiştir çalışanlar. Ah ahh yeniden yorduk çenemizi…

 Onur Baştürk: Mimoza aslında çok değerli bir yerdir ancak 500 bin lirayı çok bulmadım. İçilen içkilerin markalarına bakmak lazım. Kimi markaların şişesi 20 bin lirayı bulabiliyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir