Tehditlere karşı kendimizi Artuklu halkına emanet ettik

Şehmus EDİS / MARDİN (İGFA) – Son günlerde belediye meclis üyelerine karşı oluşturulan baskılar nedeniyle bir belediye meclis üyelerinin istifa etmek zorunda kaldığını söz eden Ayanoğlu,” Biz Hukuk çerçevesinde seçme seçilme hakkımızı kullanıyoruz. Anayasanın 67. Unsurunda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına seçme seçilme hakı vermiştir.Yine 2820 sayılı siyasi partiler kanunu ve 2972 sayılı mahalli yönetimler kanunun mahallî seçimlerin belediye liderlerinin, meclis üyelerinin ve ihtiyar heyetinin, muhtarlıkların seçimiyle ilgili nasıl yapılacağı prosedürü açıkça düzenlenmiştir”.dedi.

Bu çerçevede 31 Mart seçimleri için Artuklu Belediye Başkanlığına aday olduğnu belirten Ayanoğlu,” Arkadaşlarım da meclis üyeliğine aday oldular. Bu adaylık çerçevesinde propaganda çalışmalarımız devam etmektedir. Artık bizim belediye belediye meclis üyelerimiz üzerindeki baskılara dayanamıyor ve bir üyemiz istifa ettiğini biliyoruz, düşünüyoruz. Bu konuda Türk Ceza Kanunu 114. hususu siyasi hakların kullanılmasını engellenmesi düzenlemiştir.Buna nazaran, Seçim yoluyla gelinen bir kamu misyonuna aday olma ve o vazifeden ayrılma hakkının engellenmesi,Türk Ceza kanununda kabahat olarak düzenlemiştir ve bu fiil 3 yıl mahpus cezasını öngörülmektedir.Bu noktada biz gerek genel liderimiz Dr. Fatih Erbakan, gerek genel liderimiz yardımcımız sayın Doğan Bekin’e durumu arz edeceğiz, ilgili merciler ile iletilecekler. Gerekirse sayın Cumhurbaşkanımıza da bu durum arz edilecek,”ifadelerini kullandı.
Biz bütün başka siyasi partilerle eşit, adil, demokratik bir çerçevede bir gayret yürütme kararlılığı içerisinde olduklarını vurgulayan Ayanoğlu,”Bizim tek maksadımız Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 projeyle Artuklu ya Artuklumuza hizmet etmektir. Öbür bir gayemiz öbür bir gayemiz yoktu.Demokratik seçimler, açık, şeffaf ve halk önünde cereyan edecektir. Bu saatten sonra başımıza gelebilecek musibetlere, tehlikelere, tehditlere karşı tek sığınacağımız yer bu saatten sonra yalnızca Artuklu halkıdır. Kendimizi Artuklu halkına emanet ettik. Çıktığımız bu yolda Allah bizi muvaffak etsin”şeklinde açıklamada bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir