Fatih Erbakan: 20 yıllık Ak Parti iktidarıyla milyonlarca kişi açlığa mahkum edildi

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan Partisinin Elazığ 2. Olağan Vilayet Kongresi’ne katıldı. Ağır bir iştirakle yapılan kongrede konuşan Erbakan, milyonlarca emeklinin maaşıyla fakat pazarlarda çürük meyve zerzevat toplayabildiğini kaydetti.

8 MİLYON TABAN ÜCRETLİ  AİLESİYLE AÇLIK SONUNUN ALTINDA YAŞAYACAK”

Asgari fiyatta yapılan artırımı eleştiren ve artırımın açlık hududunun altında kaldığına dikkat çeken Fatih Erbakan, “Erbakan hocamızın dediği üzere ulusal görüş ile yönetilmediğimiz için başımıza felaketler gelmiştir. Bu felaketlerden kurtulmak için de çalışmalar yapıyoruz. Erbakan hocamız diyordu ki, ‘eğer ulusal görüş ve yönetilmezsek başımıza 4 tane felaket gelir; birincisi borca esir olmak, ikincisi aç kalmak, üçüncüsü işsiz kalmak, dördüncüsü de ahlaki ve manevi erozyon.’ Aç kalmak, işsiz kalmak, borca esir olmak, ahlaki ve manevi erozyon. Minimum fiyatı 8 bin 500 lira yapmışlar. Dün akşam saatlerinde Birleşik Kamu-İş, 4 kişilik ailenin açlık hududunu Aralık ayı sonu itibariyle hesaplamış 9 bin küsür lira. 9 bin liranın üzerinde açlık sonu çıkmış. Ocakta bu 8 bin 500 lirayı minimum fiyatı alacak. Daha minimum fiyatı almadan alacağı fiyat esasen açlık sonunun altına düştü. 8 milyona yakın taban fiyatlı ailesiyle, çoluğuyla çocuğuyla birlikte açlık sonun altında yaşayacak” diye konuştu.

MİLYONLARCA İNSAN AÇLIĞA MAHKUM OLDU”

Emekli maaşları açlık hududunun yarısından da az olduğunu belirten Erbakan, “Bu ne demek milyonlarca emekli maaşıyla fakat pazarlarda çürük meyve zerzevat toplayabiliyor. 2021 yılında Sağlık Sosyal Hizmetler Bakanı açıkladığı rakama göre 11 milyon 362 bin kişi besin yardımı alıyor. Türkiye’de işte size aç kalmanın göstergeleri. Allah rahmet eylesin Erbakan hocamız hiçbir kelamını boşuna söylemezdi. ‘Milli görüş ile yönetilmezsek aç kalırız’ diyordu. Bakın 25 yıldan beri ulusal görüş ile yönetilmiyoruz. 97 yılında 54. hükümet misyonu devrettiğinden beri o günden bugüne 20 yıllık AK Parti iktidarıyla geçti. Maalesef milyonlarca insan açlığa mahkum oldu” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir