Şahan Gökbakar: ‘Yöneticiler Donanımsız, Bilgisiz ve Beceriksiz Olunca Sonuç Bu…’

Depremin vurduğu bölgede artık de sel felaketi yaşanıyor. Sel nedeniyle iki kentte toplam can kaybı 14’e çıktı. 5 yurttaş için arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Türkiye’nin afetlerde yetersiz kaldığına dikkat çeken oyuncu Şahan Gökbakar, toplumsal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Depremin vurduğu bölgede dünden itibaren şiddetli yağış yaşanıyor. Yağış nedeniyle birçok kentte sel meydana geldi. Şanlıurfa’da selde hayatını kaybedenlerin sayısı 12’e yükseldi, Adıyaman’da ise 2 kişi hayatını yitirdi. Her iki kentte toplam can kaybı 14’e çıktı.

Sel yaşanan Şanlıurfa ve Adıyaman’da yollarda çökme meydana geldi. Malatya’da zelzele çadırlarını su bastı. Diyarbakır’da ise sel riskine karşı çok sayıda çadırın yeri değiştirildi.

Sele kapılan yurttaşların bulunmasına ait çalışmalar devam ederken, oyuncu Şahan Gökbakar toplumsal medya hesabından paylaşımda bulundu. Türkiye’nin afetlerde yetersiz kaldığına işaret eden Şahan Gökbakar, ”Liyakatsiz yöneticilerde olmayan bilgi ve maharet sebebiyle, afetlerde malesef yetersiz kalıyoruz. Kurumların işçileri, alanda misyon yapan çalışanlar, gönüllüler ne kadar başarılı olursa olsun, başlarındaki yöneticiler donanımsız, bilgisiz ve maharetsiz olunca sonuç bu…” dedi.

İşte o paylaşım:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir