Yılbaşı sürprizi yalıçapkını

Antalya Kuş Müşahede Topluluğu üyesi kuş gözlemcileri Mustafa Erturhan ve Ebru Yıldırım, Antalya ve Adana’daki kuş müşahedelerinde kendi dizaynları olan tünekler kullanıyor.

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde Boğaçayı’nda daha evvel dizayncı arkadaşı Kezban Tatlı ile üzerinde renkli ‘Antalya’ yazısı bulunan bir tünek üzerinde yalıçapkını fotoğraflayan Erturhan, bu kere kuş gözlemciliği de yapan dizayncı Ebru Yıldırım ile Adana’da Tuzla Ulusal Parkı’ndaki Tuzla Gölü’nde bir tünek kurdu. Tüneğin üzerine de bir yılbaşı ağacı ve Noel Baba figürü yerleştiren iki kuş gözlemcisi, bu tünek üzerinde de renkleriyle dikkat çeken bir yalıçapkını fotoğrafladı.

“5 SAAT BEKLEDİK”

19 yıldır kuş gözlemciliği yapan, birçok kuş cinsinin de Türkiye’de birinci fotoğrafını çeken Mustafa Erturhan, tünek uygulamasını da birinci yapan gözlemcilerden biri.

Renkli temalı tüneklerle yalıçapkını cinslerine yönelik çalışmalar yapan Erturhan, “Adana Tuzla Ulusal Parkı’ndaki Tuzla Gölü’nde kuş gözlemcisi ve dizayncı arkadaşım Ebru Yıldırım ile yeni yıl öncesi Noel Baba ve yılbaşı ağacı figürlü bir tünek oluşturduk. Kamuflajla 5 saat bekledik. Tam ümidimizi kesip toparlanıp ayrılmak üzereyken bir yalıçapkını tüneğe kond ve çok kısa müddette ayrıldı. İki değişik kare fotoğraflayabildik ve ortaya hoş bir manzara çıktı” dedi.

“O AN ÇOCUKLAR ÜZERE SEVİNDİK”

Ebru Yıldırım ise şunları söyledi: “Yağmur başlamak üzereydi. Damlalar tane tane düşmeye başladı. Umudumuzu tam kaybetmeye başlarken Noel Baba’nın doruğuna konması ile bu yalıçapkınının fotoğrafını çekebildik. O an nitekim çocuklar üzere sevindik. Bana hayatın özgürlüğünü ve umudu hatırlatan heyecan verici bir andı” (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir